Hizmetlerimiz

Yurt Dışı İş Seyahati Masrafları

Müşteri bulmak için yurt dışına yapılan iş seyahati giderlerinizin; Uçak + Otel, Konaklama + Ülke içi veya ülkeler arası transfer + Araç kirası vb. masraflarınızın %70’i yıllık 50.000 USD’ye kadar, teşvik olarak geri ödenir.

Yurt Dışı Marka Tescil Masrafları

Markanızı yurt dışında tescillemek adına ödenen, Harç Bedeli, Danışman Hizmet Bedeli, Vekil Bedeli vb. masraflarınızın %50’si, bu harcamalarınızı hedef öncelikli ülkelerden birinde gerçekleştirirseniz %60’ı yıllık 50.000 USD’ye kadar teşvik olarak geri ödenir.

Kalite Belge ve Sertifikasyon Giderleri

Yurt dışı müşterilerinizin talep ettiği, satış gerçekleştirmek için zorunlu olan Kalite/Mal/Can güvenliğine ilişkin belgelere yönelik giderleriniz %50 oranında 250.000 USD’ye kadar geri ödenir.

Yurt Dışı Pazar Araştırma Rapor Masrafları

Potansiyel müşteri bulmak, rakip fiyatları, belli ülkelere mal satmak için gerekli koşullar vb. konularda, alanında uzman pazar araştırma danışmanlık şirketlerinden satın alacağınız, raporlar %60 oranında 200.000 USD’ye kadar teşvik olarak geri ödenir.

Yurt Dışı Tanıtım ve Reklam Giderleri

Katalog/broşür, dergi, gazete, televizyon, billboard reklamı, sosyal medya reklamı, promosyon malzemeleri, sponsorluk vb. reklam tanıtım harcamalarınız, %60 oranında yıllık 250.000 USD’ye kadar desteklenir. Bu harcamalarınızı hedef öncelikli ülkelerden birinde gerçekleştirirseniz %70 oranında teşvik olarak geri alınır.

Yurt Dışı Mağaza Kiraları

Yurt dışında Türkiye’de üretilen ürünlerinizi satmak adına açmış olduğunuz mağaza kiralarınızın, üretici firma iseniz %50’sini, ticari firma iseniz %40’nı teşvik olarak geri alabiliriz. Bu harcamalarınız hedef öncelikli ülkelerden birinde gerçekleşirse +10 puan ilave olarak %60 oranında geri alınır. Her şirkete bu şekilde 25 adet ve mağaza başına 120.000 USD’ye kadar teşvik alma hakkı verilmektedir.

Yurt Dışı Ofis/Depo/Showroom Reyon/Kiosk/Sera Kiraları

Yurt dışında Türkiye’de üretilen ürünlerinizi satmak adına açmış olduğunuz ofis/depo/showroom reyon/kiosk/sera kiralarınızın, üretici firma iseniz %50’sini, ticari firma iseniz %40’nı teşvik olarak geri alabiliriz. Bu harcamalarınız hedef öncelikli ülkelerden birinde gerçekleşirse +10 puan ilave olarak %60 oranında geri alınır. Her şirkete bu şekilde 25 adet ve birim başına 100.000 USD’ye kadar teşvik alma hakkı verilmektedir.

Test/Analiz Rapor Giderleri

Yurt dışı müşterilerinizin talep ettiği, satış gerçekleştirmek için zorunlu olan test/analiz raporu giderleriniz %50 oranında 250.000 USD’ye kadar geri ödenir.

Yurt Dışı Fuar Katılım Giderleri

Ekonomi Bakanlığı’nın belirlediği, fuar katılımlarınızda yaptığınız ulaşım, nakliye, fuar alan kirası, stand kurulumu gibi masraflarınız %50 oranında desteklenir.